Jak na iMovie

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Titulky a přechody

Titulky

Přehrát jako video

Titulky vám umožňují přidávat text na začátek, v průběhu nebo na konec klipu. Poslouží nejen pro název filmu a závěrečné titulky, ale také pro případné popisky a komentáře.

Vložení titulků na časovou osu

V sekci Titulky najdete opět celou řadu předpřipravených šablon. Pro vložení na časovou osu stačí nejvhodnější titulek jednoduše přetáhnout.

Máte možnost vložit jej jako druhou vrstvu nad nějaký klip, případně samostatně, kdy se pod titulek vloží černé pozadí a chová se podobně jako klip.

Titulky na časové ose

Jakmile je titulek na časové ose, ať už samostatně, nebo jako druhá vrstva, můžete stejně jako u videí upravit jeho délku trvání, změnit načasování atp.

Úprava textu

Přímo v náhledovém videu můžete přepsat text titulku. Pokud úplně nejste spokojeni s výchozím stylem, jednoduše z horní lišty změníte písmo, velikost, zarovnání a barvu podobně jako v textovém editoru.

Motivy

Aby bylo vše rychlejší, iMovie nabízí předpřipravené motivy. Ty jsou graficky atraktivní a navíc obsahují vlastní titulky a přechody.

Na časové ose stačí kliknout na tlačítko Nastavení a vybrat si vhodný motiv.

Jakmile motiv potvrdíte, v sekci titulků a přechodů najdete obsah právě z vybraného motivu.

👍

Užitečný tip

Některé titulky obsahují i animace. Ty můžete použít samostatně. Jamile titulek vložíte na časovou osu, stačí smazat předpřipravený text a titulek nechat bez něj. Tím animace zůstane a vy ji tak můžete použít ve vašem projektu.

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Jak na iMovie

Online kurz
Konzultace