Jak na iMovie

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Začínáme s iMovie

Správa médií

Přehrát jako video

Události dokáží organizaci hodně pomoci, nicméně pokud je klipů opravdu hodně, hodí se několik základních možností jak je dále spravovat.

Oblíbené a odmítnuté klipy

Jedna z možností je filtrovat klipy jako oblíbené nebo naopak odmítnuté.

Stačí označit klip v události a po kliknutí pravým tlačítkem myši můžete vybrat možnost Oblíbené nebo Odmítnuté. Pro rychlejší označení fungují klavesy F, respektive backspace.

Oblíbené klipy budou mít v přehledu zelený pruh, odmítnuté naopak červený. Je jen na vás, zda odmítnuté klipy budete považovat opravdu za vyřazené nebo jen jako další způsob jejich filtrování.

Filtrování klipů a vyhledávání

Pomocí rolítka v liště nad klipy pak můžete velmi snadno klipy filtrovat.

K dispozici je také vyhledávání podle názvů původních souborů.

Nastavení zobrazení

Tlačítko s ikonkou ozubeného kolečka vám pak umožní změnit nastavení zobrazení.

Pomocí jezdců si můžete nastavit velikost klipů a jaké měřítko délky se má zobrazit. Pomocí zaškrtávátka ve spodní části si můžete zobrazit vlnový průběh zvuku, pokud jej má klip k dispozici.

👍

Užitečný tip

Jakmile na klip najedete kurzorem myši, můžete si pomocí rychlého kurzoru (svislá čára nad videem) klip rychle prohlédnout. Klávesou mezerník jej spustíte.

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Jak na iMovie

Online kurz
Konzultace