Jak na iMovie

Připravil Martin Světlík

Online kurz
Osobní konzultace

Titulky a přechody

Přechody

Přehrát jako video

Stejně jako titulky, i přechody k videu neodmyslitelně patří. Umožňují plynulejší začátek a konec videa a hlavně navázání dvou klipů na sebe.

Automatická roztmívačka a stmívačka

U výsledného videa nevypadá vůbec špatně, když snímek začne plynulým přechodem z černé a na konci naopak v černé plynule skončí.

Není nutné tyto přechody vkládat ručně. Stačí kliknout na tlačítko Nastavení v pravé části časové osy a tyto možnosti si jednoduše zapnout.

Nabídka přechodů

V sekci Přechody opět najdete celou řadu animací, které navíc můžete rozšířit pomocí volby motivu, stejně jako u titulků.

Po kliknutí na přechod si klávesou mezerník můžete spustit náhled.

Přechod pak stačí přesunout na časovou osu. Buď mezi klipy, nebo na začátek případně konec videa.

Změna délky trvání přechodu

Jakmile je přechod vložený na časové ose, stačí na něj dvakrát kliknout kurzorem myši, čímž máte možnost změnit délku trvání. Ta lze případně nastavit i pro všechny přechody na časové ose.

Přechody jsou viditelné i v přesném editoru při střihu videí.

👍

Užitečný tip

Ne vždy je nutné pracně vybírat z palety přechodů a bohatě postačí tradiční prolínačka. Jakmile stisknete klávesovou zkratku Cmd + T, prolínačka se okamžitě vloží na začátek i konec klipu.

Individuální konzultace

Potřebujete
odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Vyplňte nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Více informací

Jak na iMovie

Online kurz
Konzultace